Dieta sokowa

Dobrym sposobem na wiosenne poprawienie swojej kondycji jest zastosowanie diety, która w perfekcyjny sposób dostosowuje się do zmian w dostępnych produktach. Takim rozwiązaniem jest na przykład dieta sokowa, podczas której spożywa się jedynie soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne.


Jest to idealny sposób na dostarczenie organizmowi dużej ilości wody, witamin i mikroelementów, dzięki czemu jest ona korzystna dla naszego organizmu. Jednocześnie w dość dużym stopniu możemy regulować spożywane produkty w zakresie preferencji smakowych – jeśli któreś soki nam nie smakują, to możemy je po prostu zastąpić innymi. Trzeba pamiętać że nie jest to dieta na odchudzanie – taka powinna zawierać zbilansowane posiłki dostarczające niezbędne białka, węglowodany i minerały. Dieta sokowa ma jedynie pomóc w oczyszczeniu organizmu.

Podstawą tej diety powinny być świeże warzywa i owoce, które są dostępne na wiosnę i w lecie. Jednak nie zawsze udaje się je znaleźć w niskich cenach czy w wystarczającej ilości na naszej działce czy w ogrodzie. Z tego też powodu świeże soki warzywne i owocowe mogą być przygotowane również z takich składników jak marchewki czy buraki, które w idealny sposób wpływają na oczyszczenie naszego organizmu.

dieta sokowaSpożywanie jedynie soków jest dość popularną dietą. Warto jednak wiedzieć, że niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego sposobu przez długi czas – na przykład tydzień. Lepsze wyniki daje często tylko jednodniowe korzystanie z tej diety, podczas gdy w inne dni stosujemy inne, równie zdrowe sposoby spożywania posiłków. Dieta sokowa ma wtedy charakter okresowy ale jednocześnie jednodniowy. Jest bardzo istotne by nie przedłużać tej diety – może to być niebezpieczne, jak każda dieta błyskawiczna.

Wykorzystanie poszczególnych owoców i warzyw ma wpływ nie tylko na smak spożywanych przez nas soków, ale jednocześnie wiąże się z dostarczaniem konkretnych witamin i minerałów, których ilości zdecydowanie różnią się w poszczególnych produktach. Z tego też powodu powinniśmy zdecydować się na zróżnicowanie w tym zakresie i przygotowywanie różnych soków. Dodatkiem do nich może być chociażby imbir, czosnek czy inne przyprawy, które nie tylko nieco zmieniają smak i zapach soków, ale dostarczają też dodatkowych witamin i mikroelementów.

Musimy pamiętać o tym, że zdecydowanie najlepsze efekty przynosi stosowane świeżych warzyw i owoców, konieczne będzie więc posiadanie przez nas sokowirówki. To zaś wymaga przeznaczenia na zakup określonej sumy pieniędzy (jeśli jej nie posiadamy) oraz konieczne będzie przeznaczenie co najmniej kilku minut na przygotowanie każdym razem porcji soku. Koszty warzyw i owoców mogą też być na wiosnę dość spore, zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się na korzystanie z tej diety przez długi czas. Daje ona jednak zadowalające efekty w zakresie oczyszczania organizmu i pod tym kątem z pewnością warto jej spróbować.

4.00 avg. rating (82% score) - 2 votes

Leave a reply