Motywacja do odchudzania

Czasem jest tak że już naprawdę dobrze znamy odpowiedź na pytanie „jak schudnąć?”, przeczytaliśmy dziesiątki artykułów i kilka dobrych książek… a i tak nic nie robimy, bo pominęliśmy jedną kwestię, która leży u podstawy naszych działań – kwestię motywacji.


Czyli mówiąc wprost, po prostu nam się nie chce, nie mamy energii, pokusa podjedzenia słonych paluszków podczas oglądania TV jest zbyt kusząca… inercja, moc nie-działania spycha nas znowu w postać grubasa z puszką piwa. Co więc robić, jak żyć? Nie mam jednej uniwersalne rady, która zadziała dla każdego, ale podrzucam Ci kilka pomysłów, może któryś zadziała u Ciebie.

Zmień dietę na smaczniejszą – dla mnie najważniejsza sprawa. Kiedy dawniej źle podchodziłem do diety, to nie dbałem o to, by posiłki były smaczne. Jadłem cokolwiek, byle tylko mieściło się w diecie, na przykład gotowaną brukselkę + mięso. Niby OK, zgodne z założeniami, ale… ja nie znoszę gotowanej brukselki – zrobiłem ją bo nie miałem lepszego pomysłu. Błąd. Po jakimś czasie  moja motywacja do odchudzania znacznie opadała i z takiej diety rezygnowałem.

motywacja do odchudzaniaEfekty w utracie tłuszczu były, ale cały czas czułem się jakoś nieswój, czułem że cały czas jakby muszę się kontrolować. I po jakimś czasie dawałem sobie spokój. Dopiero kiedy wypracowałem sobie kilka dań, które mi smakują, a do tego są łatwe w przygotowaniu, dieta weszła mi na dobre w krew. Teraz czuję się w zasadzie jakbym nie był na diecie, nie czuję żadnego rygoru, przymusu, czy poczucia straty. Wręcz przeciwnie, czasem jak sobie robiłem przerwę, to już czekałem na moment gdy wrócę do diety, bo po prostu to jedzenie dietowe jest lepsze niż ro zwyczajne. I to jest według mnie idealny stan.

Zrób sobie zdjęcia – profil lewy i prawy, oraz na wprost. Zdjęcia niech będą w samej bieliźnie, na tle ściany w jednym kolorze. I te właśnie zdjęcia sobie ustaw jako tapetę na komputerze. Niech Ci przypominają jakim obleśmy grubasem jesteś. To zadziała znacznie lepiej niż wywieszanie sobie zdjęć super-modelek czy modeli z 3% tłuszczu w ciele. Najlepiej takie zdjęcia zrobić na początku miesiąca, a potem powtarzać to każdego miesiąca i obserować zmiany.

Załóż się – załóż się z kimś o pieniądze, że w określonym czasie zgubisz tyle i tyle wagi. Zadbaj tylko o to, by ustalony cel był realistyczny, bo jak będzie zbyt wysoko, to szybko sobie odpuścisz, godząc się z utratą tych pieniędzy. Nie cel Cię skłania do walki, ale nich ona będzie możliwa do wygrania.

3.13 avg. rating (65% score) - 8 votes

One Response to Motywacja do odchudzania

  1. […] powód – motywacja do odchudzania. Jeśli mamy ochotę na na przykład pizzę lub pączki, to normalną rzeczą na każdej diecie […]

Leave a reply